Zajímá tě co vydrží tvůj comp? Chceš vidět ty nejpotrhlejší nápady? Tak to jsi tu správně. NERUČÍM ZA ZNIČENÍ PC KOMPONENT ale ,,Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo..." podle toho se řídím buď to bouchne nebo ne :)

Červenec 2011

Ano, takhle jsem testoval...

28. července 2011 v 10:09 | hosek |  Projekty
Tady je první a poslední video o tom jak jsem testoval PC. Poslední proto že jsem ho uploadoval asi 5 hodin... Je tam i můj MC svět, tak se pořádně mrkněte. Je to i v HD
Tak si ho pořádně užijte :)


Novinky od mého starého PC

26. července 2011 v 20:50 | hosek |  Svět počítačů
No, tak právě jsem zprovoznil PC které startovalo 5 minut je nyní načtené za 1,3 minuty. Jak to? Já idiot jsem se nepodíval na RAMky ale na software (pokus o taktování atd.) pak jsem kuknul na paměti RAM (čekal jsem 2) tak jsem tu jednu dal do vedlejšího portu (popisek DDR_1) z DDR_2. A ejhle to stačilo PC rychle bootuje načíta a je celkově rychlejší. Tak jsem šťastným majitelem dvou PC. Jeden o něco horší a jeden lepší ale mám 2 :). Tak kdyžtak než zdemolujete klávesnici tak mrkněte na uspořádání RAMek nebo trochu profiltrujte disk (aspoň tan se systémem).

Tento klučina to evidentně neudělal...


MineCraft

26. července 2011 v 10:45 | hosek |  Hry
Tak, a na světě je další recenze hry, tentokrát MineCraft. MineCraft (dále budu psát MC) je sandboxová (nejsem angličtinář, tak sry) hra takže nemá cíl. Stačí jen přežít. Pokud hrajete na Easy, Normal nebo Hard tak tam máte zombie, pavouky, kostlivce s lukem a creepery (stvoření, co jen tak ze srandy u vás vybouchnou). Stačí ale docvakat se na Peaceful a už jste v poho, nikdo nevybuchuje nikdo po vás nestřílí ani vám neubírá hp. Takže to jsme se dostaly přes tuto nudnou část (jestli jste to nepostřehli je to nastavení) aa teď ke hře. Hru si můžete koupit nebo taky ne :). Já osobně mám MineCraft koupenej, proto Vám doporučuji si ho taky koupit. Připravte se na pořádného žrouta času. V této hře si prostě postavíte cokoli (myslím že tam jde nějak PC z redstone ale tak dobrej nejsem) já mám například základní domek ve skále postavenej ve verzi 1.2 dále hrad a vilu až do oblak celou ze dřeva, a taky můj supr čupr podzemní komplex vytěženej TNT. První den a noc je nejsložitější, musíte za 10 minut postavit nějakej příbitek (doporučuju MineCraft Box) a přečkat první noc. Hra vypadá jako z roku 1995 a níže ale je z roku 2010 (nebo tak nějak). Je celá z kostiček. I hráč je kostičkovanej vše je prostě hranatý.

Kliknutím na celý článek se vám zobrazí video (Let´s play) od MineCraft Box.

nVidia GT220 levná grafárna

18. července 2011 v 9:05 | hosek |  Svět počítačů
nVidia GT220 stojí 1 125,-. Je doopravdy hodně levná, ale za ty peníze dostanete dostačující výkon pokud nechcete herní mašinu za 20 000,- ale zase nechcete zakopanej kanclovej comp za pár kaček. Toto je mašina na které zapnete Minecraft na maximální detaily a počítač s tím nemá problém pokud to zakombinujete do PC s 4GB DDR3 RAM, Intel Core 2 Duo E7500 a Windows 7 tak nemáte problém (pro zvědavce: ještě mám 320GB disk od WD a základovku od GIGABYTE konkrétně G41MT-S2), ale tím jsme se dostaly k mojí konfiguraci a to nechci takže zpět ke grafice. Jak jste si mohly v předchozím článku přečíst tak se grafika při zapnutým MineCraftu zahřeje tak na 30 oC takže se ani moc nehřeje (samozřejmě v ČR když to zapnete v Africe tak to asi bude trochu víc). Můj pc mě stál asi 12 000,- ale když si hacknete Windows tak to bude myslim tak kolem 9 000,-. Grafika má 48 stream procesorů, jádro GT216 na frekvenci 720 MHz, 128bitovou paměťovou sběrnici a 1GB DDR3, takže grafika nebude zas tak hrozná jak se můžete podle ceny domnívat.

Celkové hodnocení: Tuto grafickou kartu můžu doporučit těm co nechtějí něco za 10 000,- ale zase ne za 10,- (přeháním asi za 500,-). Takže pokud jste něco jako já vřele doporučuju když si koupíte podobnou konfiguraci jako já tak máte dokonale sladěnej výkon.

Ten deb*lní blog mi nedovolil mi semka dát obrázek prej je to omezený na 40 000 zanaků, tak sry že tu není obrázek.

Speccy

17. července 2011 v 9:00 | hosek |  Download
Další program na zjištění informací o vnitřku PC. Zde je vše v hromadě kromě teplot grafárny. Tento program doporučuji. Včera jsem dělal testy PC. Hrál jsem MineCraft + GPU-Z + CPU-Z + Speccy. Procesor si vedl dobře průměr asi 53 oC (Intel Core 2 Duo E7500) a moje levnější grafika asi na 30 oC (nVidia GT220 od GIGABYTE). Moji osobní recenzi této grafárny možná příště (a taky procíku).


fotka jak jsem testoval:


Intel Core i5

16. července 2011 v 12:10 | hosek |  Svět počítačů
Na YouTube jsem našel reklame na Intel Core i5. Tak tady je :)


CPU - Z

15. července 2011 v 19:16 | hosek |  Download
Další program na zjištění informací o Tvém PC, tentokrát na procesor. Tento program se jmenuje CPU-Z. Když už máte GPU-Z tak už neváhejte a stahujte i CPU-Z (a naopak). Tento program se instaluje takže ho stáhněte a nainstalujte (stahujete ověřenou verzi sám ji mám na PC a běhá na Windows 7 a určitě i na XP proto je to na ulozto.cz).

GPU - Z

15. července 2011 v 19:02 | hosek |  Download
Přináším vám program na zjištění detailních informací o grafice. Program je free takže neporušujete žádnou licenci. Tento program se jmenuje GPU - Z jak už název článku napovídá. Tento program stáhněte na plochu a hned spusťte (nemusí se instalovat alespoň u mě ne). Sám tento program využívám je dokonalý, když potřebuju něco vědět o grafice.
Letní chlazení 2

12. července 2011 v 13:57 | hosek |  Svět počítačů
Tak a máme tu další díl o Letním chlazení. Dnes budeme vybírat ventilátory a jejich ovládání.

Nové SB

12. července 2011 v 13:05 | Kulatá Krychle |  Spřátelené blogy
Laurinka:) - www.lave-aa.blog.cz <- doporučuji navštívit:)

Pojednání o naší Sabině

12. července 2011 v 1:11 | Kulatá krychle |  Fun and jokes
Pojednání o naší milé Sabině
Začnu tím nejpodstatnějším, tím že Sabina je poslední rok mou tajnou láskou. Její hardwarové křivky jsou slast pro mé oči, její skříň je kolem pasu a stehen jako fujistu minipad, ňadra a boky se s tímto však neslučují. Jednoduše řečeno, přitahuje mě jako kombinace wowka a křupek, a to už je opravdu co říct. O softwaru nemluvě, popravdě nikdy jsem nepotkal nikoho jako ona… Miluju ji.

Lineaage II

12. července 2011 v 1:07 | Kulatá krychle |  Hry
První a nejdůležitější věc… NEHRAJTE TO. Teda, nechal jsem se unést, nehrajte to, pokud nechcete závazek na celý život v podobě časužroucí hry.

Letní chlazení 1

12. července 2011 v 0:56 | hosek |  Svět počítačů
Tak zde je slíbený nákres ideálního umístění větráků. Na každém větráku je šipka (někde po obvodu), tato šipka směřuje kam větrák vzduch FOUKÁ. Samozřejmě lze oba způsoby zkombinovat a dosáhnout mega účinku. V příštím díle se budeme zabívat větráky a ostatními krámy kolem toho.
Nákres:Superpočítač

12. července 2011 v 0:23 | hosek |  Svět počítačů
Ahoj,
zde vám přináším video o supercompu pod vedením Aceru. Přesnou konfiguraci neznám ale video je moc zajímavé. Jinak video jsem uviděl na Facebooku tak to dávám i sem, je to fakt super video.


Nový člen redakce

11. července 2011 v 22:23 | hosek |  O webu
Tak a přibyl nám nový redaktor webu. Jmenuje se "Kulatá krychle" a pracuje na systému Windows 7. Ano, to poslední byl vtip :) . Kulatá krychle bude psát hlavně do rubriky "Fun and Jokes". Jinak chystám článek o letním chlazení PC a o výběru větráčků (teď jsem zjistil že ten co jsem si koupil za 150,- stojí 80,- ale to jen na okraj). Nakreslím pro vás nákres ideálního chlazení PC a průtoku vzduchu otestováného v mém PC.