Zajímá tě co vydrží tvůj comp? Chceš vidět ty nejpotrhlejší nápady? Tak to jsi tu správně. NERUČÍM ZA ZNIČENÍ PC KOMPONENT ale ,,Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo..." podle toho se řídím buď to bouchne nebo ne :)

Srpen 2010

Osvětlení skříně

31. srpna 2010 v 11:12 | hosek |  Projekty
Vždy když jsem se vrtal v mé nádherné skříní aby byla ještě krásnější tak mě štvalo že to musím složitě osvětlovat. Tak jsem si udělal osvětlení přes USB 2.0 (můžeš mít jakýkoliv ale 1.0 se už asi moc nevyskytuje a 3.0 je škoda). Sehnal jsem kabel USB, ten konec co se strká do compu jsem nechal, ustříhl jsem to na požadovanou délku a oddělal izolaci. Dva dráty jsem ustříhl a dva nechal. Nákres:
USB nákres
Potom jsem zaopatřil modrou diodu na 5volt a připojil (musíš vyzkoušet polaritu) potom jsem použil izolační pásku (izolačku) a zaizoloval aby se dva kontakty nedotýkaly sebe (to by vyskratovalo základovku) ještě jsem to celé zalepil a zabudoval do skříně. Ten drát jsem protáhl dovnitř dírkama pro větrák (vzadu) a když ho tam máš (jako já) tak jsem oddělal jeden šroubek takže mi to drží na 3. Tu diodu jsem přidělával až po protažení drátu jinak to tam tou malinkou dírkou nedostaneš.
©hosekadam

Ochlazení bočnice

16. srpna 2010 v 9:52 | hosek |  Projekty
Tak a je zde první projekt.
V tomto projektu budeme ochlazovat bočnici.

Budeš potřebovat:
šroubovák
kapesník (papírový)
a dva pytlíky do koše

Odmontuj bočnici pomocí šroubováku a dej do jednoho pytlíku do koše (mám skříň desktop tak sem to tam nacpal) z druhé strany ti určitě bude přebývat kus plechu (i kdyby ne tak to udělej) tak tam dej ten druhý pytlík (jsou to takové černé nebo zelené pytlíky jsou hodně velké takže spíš pytle)

Potom to strč na půl (nebo víc) hodiny do mrazáku
mražák

Tak za půl hodinky to vytáhni vybal z pytlů a měl bys držet toto
bočnice
a přelešti to kapesníkem (já jsem tam měl námrazu)
pak to dej na comp
comp
Vždy oddělávej levou bočnici
MY COMP

Tak to je vše. Radši to zkus na svém PC než na společném přece jen je lepší zničit svůj než společnej. Tím kapesníkem proto aby se do PC nedostala voda. A pamatuj že za žádné ZNIČENÍ PC NERUČÍM!! ale taky že ,,Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo" takže buď ti to bouchne nebo ne.

Zase tolik to nechladí ale pro toho kdo má místo pc přímotop je každá pitomost dobrá...
©hosekadam